O Sząbruku

Mądrym sposobem na znalezienie wymarzonego miejsca na dom jest odkrycie najbliższego sąsiedztwa. Kilkadziesiąt lat spędzonych w okolicach Olsztyna (m.i. Sząbruku) sprawiły, że znamy na wylot okolice i sąsiedztwa. Znamy ciekawie miejsca i wybieramy piękne lokalizacje w spokojnej okolicy, w którym mieszka się z przyjemnością i satysfakcją - właśnie w takich miejscach powstają nasze osiedla. Wszystkie informacje i odpowiedzi znajdziecie Państwo u nas.

Sząbruk - spokojna miejscowość położna jedynie kilkanaście kilometrów od Olsztyna - to idealne miejsce dla każdego pragnącego spokoju i pięknej przyrody.

Sząbruk

Wieś w gminie Gietrzwałd, założona w 1347r. Tu znajduje się stacja PKP na linii Olsztyn-Ostróda. Zespół szkolno - przedszkolny wspólnie z Domem kultury oraz Biblioteką stanowią dogodną infrastrukturę kulturalno - oświatową, w ramach której działają także sala gimnastyczna, klub młodzieżowy oraz Ochotnicza Straż Pożarna. W miejscowości znajdują się także punkty usługowe, sklepy oraz zakład mechaniczny.

W Sząbruku mieści się przepiękny kościół parafialny. Oprócz kameralnej atmosfery w kościele znajdują się freski z końca XV w. Charakteryzują się dwuwymiarowością, tzn. Brakiem perspektywy w przedstawianiu postaci, które przypominają nieco freski w Egipcie.

W pobliskim Gietrzwałdzie znajduje się Sanktuarium Maryjne. Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie jest jedynym w Polsce i jednym z 7 na świecie miejsc, które Kościół Rzymskokatolicki oficjalnie potwierdził swoim autorytetem jako "autentyczne objawienia Matki Bożej". Bazylika mniejsza znajduje się 8 km od osiedla. Atmosfera jest niezwykle przyjazna gościom a okoliczne tereny zachęcają do spacerów.

W odległości 4 km w pobliskiej wsi Naterki będą państwo mogli relaksować się na polach golfowych "Mazury Golf & Country Club" a około 1,5 kilometra od osiedla korzystać z dobrodziejstw Jeziora Wulpińskiego.

Okolica dostarcza wielu pięknych widoków, poniżej prezentujemy małą próbkę: