Pole golfowe

Mazury Golf & Country Club znajduje się w miejscowości Naterki, około 4 km od naszego osiedla.

18-dołkowe pole golfowe Mazury Golf & Country Club jest polem klasy mistrzowskiej (par 72). Projekt pola został wykonany przez najstarszą na świecie firmę architektów pól golfowych - Hawtree Ltd. z Wielkiej Brytanii z Martinem Hawtree na czele.

Firma rozpoczęła swoją działalność w roku 1912 i od tego czasu nieprzerwanie projektuje, buduje i modernizuje pola golfowe. Do tej pory na swoim koncie Hawtree Golf Course Architects ma około 750 projektów! A projekt pola golfowego Mazury Golf & Country Club był pierwszym dziełem Hawtree Ltd. w tej części Europy. Podstawowym założeniem projektanta było wykorzystanie nadzwyczajnej urody warmińskiego krajobrazu bez zbytniej ingerencji w przyrodę. Różnorodność ukształtowania terenu pola MG&CC oraz jego nietuzinkowa lokalizacja sprawiają, iż jest ono niezwykle interesujące dla graczy - zarówno tych bardziej doświadczonych jak i początkujących. Pole jest znakomicie dostosowane do poziomu oraz zaawansowania graczy. Dzięki licznym naturalnym i sztucznym przeszkodom pole golfowe w Naterkach należy do najciekawszych, ale zarazem najtrudniejszych pól w Polsce.

6-dołkowe pole golfowe (par 3) powstało z myślą o początkujących, dając im możliwość szybkiego zasmakowania uroku gry na prawdziwym polu golfowym już na samym wstępie edukacji golfowej. Na tym polu można grać bez Zielonej Karty.

(info: http://www.mazurygolf.pl/)