O Sząbruku

Mądrym sposobem na znalezienie wymarzonego miejsca na dom jest odkrycie najbliższego sąsiedztwa. Kilkadziesiąt lat spędzonych w okolicach Olsztyna (m.i. Sząbruku) sprawiły, że znamy na wylot okolice i sąsiedztwa. Znamy ciekawie miejsca i wybieramy piękne lokalizacje w spokojnej okolicy, w którym mieszka się z przyjemnością i satysfakcją - właśnie w takich miejscach powstają nasze osiedla. Wszystkie informacje i odpowiedzi znajdziecie Państwo u nas.

Czytaj więcej...

Dojazd z Olsztyna

Aby dojechać do naszego Osiedla z Olsztyna wyjeżdżamy drogą nr 51 na Warszawę (Olsztyn-Olsztynek). Po kilku kilometrach od granicy Olsztyna zjeżdżamy z głównej drogi kierując się na drogę wiodącą do Tomaszkowa i Gietrzwałdu. Mijamy Tomaszkowo i dojeżdżamy do miejscowości Sząbruk. Na końcu miejscowości przy kapliczce i banerze "Działki na sprzedaż" zjeżdżamy w prawo w drogę osiedlową (ul Hermana) - prowadzącą do naszego osiedla.

Czytaj więcej...

Transport publiczny

Busy odjeżdzają do Olsztyna w zależności od pory dnia co około godzinę. Obecnie około 400 m od osiedla znajduje się przystanek transportu publicznego. Na ukończeniu jest przystanek w odległości 15 m od osiedla. Kilkaset metrów od wyjazdu z osiedla znajduje się stacja kolejowa Unieszewo. Przejazdy pociągami realizowane są przez przewozy regionalne z Unieszewa do Olsztyna według następującego rozkładu (przejazd trwa 13 minut)

Czytaj więcej...

Lokalne szkoły

Zespół szkolno - przedszkolny w Gietrzwałdzie, Szkoła podstawowa w Sząbruku i Gimnazjum w Gietrzwałdzie. Szkoła podstawowa znajduje się 1,5 km od naszego osiedla.

Czytaj więcej...

Gietrzwałd

Gietrzwałd (niem. Dietrichswalde) – duża wieś w Polsce położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim, siedziba gminy Gietrzwałd przy drodze krajowej nr 16 w połowie drogi z Olsztyna do Ostródy.

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa olsztyńskiego.

Czytaj więcej...

Olsztyn

Olsztyn (niem. Allenstein , dawniej hist. pol. Holstin, prus. Aln?steini) – największe miasto i stolica województwa warmińsko-mazurskiego, powiat grodzki Olsztyn, stolica powiatu ziemskiego olsztyńskiego, archidiecezji warmińskiej, a od 1992 r. metropolii warmińskiej i luterańskiej diecezji mazurskiej. Główny ośrodek gospodarczy, edukacyjny i kulturowy, siedziba władz i najważniejszych instytucji regionu, a także ważny węzeł kolejowy i drogowy. Według danych GUS populacja Olsztyna wynosi 176 142 tys.

Czytaj więcej...

Pole golfowe

Mazury Golf & Country Club znajduje się w miejscowości Naterki, około 4 km od naszego osiedla.

18-dołkowe pole golfowe Mazury Golf & Country Club jest polem klasy mistrzowskiej (par 72). Projekt pola został wykonany przez najstarszą na świecie firmę architektów pól golfowych - Hawtree Ltd. z Wielkiej Brytanii z Martinem Hawtree na czele.

Czytaj więcej...

Jezioro Wulpińskie

Kraina w jakiej stawiamy nasze domy - Warmia - słynie z pieknej przyrody, a przede wszystkim z jezior. W pobliżu osielda „Słoneczny Stok” rozciąga się malownicze Jezioro polodowcowe. Jezioro Wulpińskie leży na Pojezierzu Olsztyńskim, kilka kilometrów na południowy zachód od Olsztyna. Jezioro składa się z dwóch części, połączonych cieśniną szerokości ok. 100 m. Cieśnina ta dawniej nazywana była "Szyją".

Czytaj więcej...